İç Dekorasyon Uygulamaları

İç Dekorasyon Uygulaması, hem konut hem de ticari müşteriler için benzersiz, lüks iç mekânlar yaratır. Tam gereksinimlerini anlamak, mükemmel çözümü sağlayan yaratıcı konseptler geliştirmek ve ardından her projeyi tamamlanana kadar yönetmek için müşterilerimizle yakın işbirliği içinde çalışıyoruz. Deneyimli ekibimiz tasarım, görselleştirme, planlama, satın alma ve proje yönetimi konularında oldukça yeteneklidir. Yıllar içinde, kendi güvenilir uzman tedarikçiler ve tüccar ağımızı kurduk. Ismarlama parçaları devreye alıyoruz, ancak aynı zamanda en iyi ve en rekabetçi üreticilerden bazılarıyla çalışarak hacimli tasarımlar da üretebiliyoruz. Ayrıca büyük, ortak çalışmaya dayalı ticari projelerde çalışma konusunda deneyimliyiz. Büyük veya küçük her projenin müşteri beklentilerini aşmasını ve sorunsuz, zamanında ve bütçe dâhilinde teslim edilmesini sağlamaya kendimizi adadık. Şimdi baştan başlayalım ve iç tasarımın ne olduğunu anlayalım.

İç Dekorasyon Uygulamaları

İç mekân tasarımı, iç mekân deneyimini, mekânsal hacmin manipülasyonu ve yüzey işleme yoluyla şekillendirme sürecidir. İç dekorasyonla karıştırılmaması gereken iç tasarım, geleneksel dekorasyona ek olarak çevre psikolojisi, mimari ve ürün tasarımına da dayanır. Bir iç mimar, iç tasarım alanında profesyonel olarak kabul edilen veya işinin bir parçası olarak iç mekân tasarlayan kişidir. İç tasarım, programla ilgili bilgileri analiz eden, kavramsal bir yön oluşturan, tasarım yönünü iyileştiren ve grafik iletişim ve inşaat belgeleri üreten yaratıcı bir uygulamadır. Bazı yetki alanlarında, iç mimarların uygulama lisansı alması gerekir.

İç mekan tasarımı yapılırken evi bir bütün olarak düşünmek gerekir; koridorlar ve merdivenlerle birbirine bağlanmış bir dizi alan. Bu nedenle, ortak bir tarz ve temanın baştan sona işlemesi uygundur. Bu, tüm iç tasarım öğelerinin aynı olması gerektiği anlamına gelmez, ancak tüm kompozisyonu güçlendirmek için birlikte çalışması ve birbirini tamamlaması gerekir. Bu temayı veya hikâyeyi oluşturmanın bir yolu, iyi düşünülmüş renk kullanımıdır. Renk seçimi bu anlamda çok önemlidir. Örneğin, üç veya dört renk seçebilir ve bunları evin her yerinde farklı tonlarda kullanabilirsiniz.

İç tasarımın en büyük düşmanı can sıkıntısıdır. İyi tasarlanmış bir oda, büyüklüğüne bağlı olarak her zaman bir veya daha fazla odak noktasına sahiptir. Dikkat çekmek için odak noktası baskın ve izleyiciyi daha ileriye bakmaya teşvik edecek kadar ilginç olmalıdır. Dolayısıyla bir odak noktası kalıcı bir izlenime sahip olmalı, ancak aynı zamanda ölçek, stil, renk veya tema ile bağlantılı dekorasyonun ayrılmaz bir parçası olmalıdır. Bir odada odak noktası hakkında konuştuğumuzda çoğu insanın aklına ilk örnek bir şömine veya düz televizyondur. Mekânınızda örneğin şömine gibi doğal bir odak noktanız yoksa, belirli bir mobilya parçasını, sanat eserini vurgulayarak veya bir alanda zıt bir rengi boyayarak bir odak noktası oluşturabilirsiniz.

EBAK Yapı olarak bu tabloyu birlikte başarmak için siz değerli müşterilerimize yardım etmeye hazırız.